niedziela, 20 marca 2011

Czaqu, Ergo i Zagadka na YouTube

- Obejrzałem kiedyś na YouTubie parodię „Wielkiego Brata” zrobioną właśnie takiej animowanej konwencji. Pomyślałem, że bardzo chciałbym mieć podobny teledysk. Od tego się zaczęło – mówi Grzegorz Walczak, lider Czaqu o klipie do utworu „Generacja lalek”, który ma promować ich trzecią płytę. – Jesteśmy tak ogromnie zapatrzeni w media, że kiedy ktoś odcina nam to źródło informacji, to następuje chaos. I o tym opowiada ta piosenka. 


Czaqu, Generacja lalek.

Trzy miesiące trwały prace z modeliną, aby przenieść „Generację lalek” Czaqu na ekran. Udało się. Efekt? Całość ogląda się świetnie. Poziom dwóch pozostałych toruńskich teledysków, które miały swoją premierę w ostatnim czasie jest już bardziej dyskusyjny. Podobnie zresztą jak sama muzyka.
Klip do utworu „Tango profanum” grupy Ergo powstał w ciągu jednego dnia w Toruńskiej Piwnicy Artystycznej. Do współpracy zaproszono nawet parę, która zatańczyła przed kamerą tango. 
- Nie jesteśmy aktorami, podobnie jak wszyscy, którzy brali udział w pracy przy teledysku. Była masa powtórzeń, a co chwilę pojawiały się nowe pomysły – wspomina wokalista Piotr Grzyb z Ergo. –  Dziewczyna, która w teledysku miał mieć przerażoną twarz kiedy zrzucam tacę, miała problem, aby wyrazić takie uczucie… Scenę nagraliśmy więc z zaskoczenia. 

Ergo, Tango profanum

Marcin Pulkowski, który stoi na czele toruńskiej Zagadki ma spory dystans do siebie, co zaprezentował w teledysku do piosenki „Jeść mi się chcę”. Film wstrząsający. Wokalista chwalący się dość potężną sylwetką paraduje po scenie w koszulce z napisem „Wygrałem walkę z anoreksją” i wcina przed kamerą kolejne dania. Teledysk nakręcono częściowo w klubie Lizard King. Jest ostro. 

Zagadka, Jeść mi się chce

- Wciąż promuje się modelki, które aby wyglądać szczupło rezygnują z normalnego, zdrowego odżywania. A tak naprawdę kobieta, aby dobrze wyglądać powinna mieć kilka fałdek tłuszczu – przekonuje Pulkowski, który w teledysku toczy walkę z własnymi słabościami. 

*Wkrótce będzie można obejrzeć kolejne klipy: Bikini do utworu „Pieniądze” oraz „Lawendowy” Manchesteru. Czekamy. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...