sobota, 5 marca 2011

Dokument filmowy o Bikini

Z każdym weekendem zyskujemy kolejne wypowiedzi do naszego dokumentu o Zbyszku Cołbeckim i grupie Bikini. Wszystko zgodnie z przyjętym na początku pracy scenariuszem. Równolegle wzbogacamy nasz materiał zdjęciowy z lat 80. „Od Nowa”, Jarocin, Festiwal w Brodnicy, zdjęcia prywatne… Tak jak pisałem już na FaceBooku kwerenda w Filmotece Narodowej oraz w archiwach Telewizji Polskiej nie przyniosła skutku. Pozostało jeszcze jedno archiwum, do którego zamierzamy wkrótce zajrzeć. 
W ostatnim czasie Wojtek Budny towarzyszył Bikini podczas rejestrowania piosenki „Pieniądze” w studiu Black Bottle Records. Dziś wspólnie podglądaliśmy z kamerą narodziny teledysku do tego utworu. Zdjęcia powstawały po okiem Yacha Paszkiewicza na blue boksie w „Od Nowie”. Paszkiewicz, który jest ojcem chrzestnym polskiego teledysku, już wcześniej osobiście nakręcił i zmontował taneczne popisy Zbyszka na ulicach Torunia. Przy okazji jego kolejnej wizyty w Toruniu pogadaliśmy sobie nieco o Bikini przed kamerą. 

Yach Paszkiewicz tym razem przed kamerą. 
Do tej pory oprócz Yacha Paszkiewicza wspomnieniami o Zbyszku Cołbeckim i Bikini podzielili się już: Rober Brylewski, Jadwiga Cołbecka, Andrzej Czarnecki, Anna Kamińska, Dariusz Kowalski, Grzegorz Kopcewicz, Grzegorz Sakerski, Tomasz Siatka, Kazik Staszewski, Violetta Wereńska, Tomasz Wiśniewski. Lista nazwisk wciąż się poszerza. Postępy w pracy nad filmem można śledzić na specjalnej stronie na FaceBooku pod nazwą "Dokument o zespole Bikini z Torunia". Zachęcam do jej odwiedzania.   


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...