środa, 22 czerwca 2016

Plac Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu

Plac przed wejściem do sali koncertowej na Jordankach w Toruniu będzie nosił imię Grzegorza Ciechowskiego. Wszyscy toruńscy radni zaakceptowali ten pomysł. 

Plac, który otrzyma nazwę lidera Republiki położony jest przy Alei Solidarności przed siedzibą CKK Jordanki. Podjęta przez toruńskich radnych uchwała nie wpłynie na zmianę adresu sali koncertowej, a skutki finansowe związane z jej podjęciem ograniczą się do kosztów wykonania i usytuowania tabliczki z nazwą placu.

- Cieszę się, że Grzegorz zostanie upamiętniony w taki sposób. Miejsce w sąsiedztwie sali koncertowej jest niezwykle reprezentacyjne - mówi Anna Skrobiszewska, wdowa po Grzegorzu Ciechowskim. - Zarówno dla mnie, jak i dla niego to wielki zaszczyt. Był skromny i z niezwykłą pokorą podchodził do wszelkich wyróżnień. Zawsze były dla niego miłym zaskoczeniem. Nigdy nie wyobrażał sobie, że jakiś obiekt albo miejsce mogłoby zostać nazwane jego imieniem i nazwiskiem. To było dla niego zbyt abstrakcyjne.Grzegorz Ciechowski był muzykiem, kompozytorem, poetą, autorem tekstów i producentem. W Toruniu nie tylko studiował polonistykę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, ale również założył Republikę. Zespół wydał siedem studyjnych albumów. Takie kompozycje jak "Biała flaga", "Sexy doll", "Telefony" na trwale zapisały się w historii rocka. Prace nad kolejną płytą przerywała nagła śmierć lidera 22 grudnia 2001 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...