niedziela, 22 marca 2015

Storytellers, czyli muzyka na dwie gitary

Trudno jest wyjść na scenę z akustycznymi gitarami, po zespole, który przed chwilą skrył się za ścianą dźwięku płynącego z rozkręconych wzmacniaczy. Trudno jest nie tylko wyjść, ale i przyciągnąć uwagę publiczności. Duetowi Storytellers coś takiego udało się podczas odbywających się niedawno eliminacji do Seven Festival w Węgorzewie. Panowie nie awansowali, ale mimo tego pozostawili po sobie tak dobre wrażenie, że warto przyjrzeć się temu co robią nieco bliżej.

Przemek Gronkowski i Michał Mierzejewski (Fot. Agata Jankowska)

Członkowie Storytellers dbają o to, aby wszystko co robią, było spójne. Nawet charakterystyczne zielone koszulki w paski nawiązują do okładki ich debiutanckiej minipłyty. Przemek Iwo Gronkowski i Michał Modrzejewski tworzą instrumentalną muzykę gitarową. Akustyczną i elektryczną. Sześć utworów prezentujących próbkę ich umiejętności wydali w 2014 roku na płycie. Co na niej znajdziemy?

Okładka płyty
Na początek serwują własną wersję „Anastasia” z przedostatniego albumu Slasha. Zaraz potem jest ich autorski „Let Her talk”, który ma wszystko co powinien mieć porządny hard-rockowy kawałek. Wpadający w ucho riff i liryczną zwrotkę, przy której można na chwilę zaczerpnąć oddechu. Ten liryzm w konstruowaniu zgrabnych melodii słychać też w „Windy story”, do którego powstał nawet oniryczny teledysk. „Dose of melody” to kolejny romans z rockiem. Jest jeszcze inspirowane klasyką „Bachtellers” oraz wieńczące ten minialbum „Fable”. 

 - Lubię wykonawców poszukujących, a do takich niewątpliwie zaliczyć można Storytellers. Chłopacy postawili na minimalne instrumentarium. Dodatkowo wybrali sobie drogę dość niepopularną jaką jest wykonywanie muzyki instrumentalnej. Szukają jednak ciągle w tej formule czegoś nowego - mówi o ich twórczości Krzysztof „Partyzant” Toczko, z którym mieli już okazję dzielić scenę. Ten wirtuoz współpracujący m.in. z Dżemem pomógł im przy realizacji debiutanckich nagrań. - Kibicuję im, bo są konsekwentni i ewidentnie rozwojowi - mówi gitarzysta.Duet Storytellers jest zwycięzcą konkursu „Scena jest Wasza”. Już 13 kwietnia zagra w pubie „Pamela” przed Jennifer Batten.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...