wtorek, 17 marca 2015

Nowe Sytuacje i "Masakra"

Choć Republika oficjalnie zakończyła działalność po śmierci Grzegorza Ciechowskiego, to jednak jej muzyka nie przestaje rozbrzmiewać na koncertach. W oryginalnych wersjach.
 
To, co odbywało się niemal cyklicznie i jedynie podczas grudniowej rocznicy śmierci autora „Białej flagi” w klubie „Od Nowa”, zyskało w ubiegłym roku pełny wymiar koncertowy. Zbigniew Krzywański, Leszek Biolik oraz Sławek Ciesielski postanowili bowiem przypomnieć światu na żywo kompozycje z debiutanckiej płyty Republiki. Pod szyldem Nowe Sytuacje odwiedzili wówczas kilkanaście miast w Polsce. Początkowo miał to być unikany jednorazowy projekt. Dziś już wiadomo, że w tym roku możemy spodziewać się jego kontynuacji.
 
- Myślimy o tym, aby zagrać materiał oparty o album „Masakra”, czyli „Mamonę”, „Odchodząc”... Do tego chcielibyśmy dołożyć wiele innych rzeczy. Myśleliśmy też o utworach: „Sam na linie” czy „Obcy astronom”. Zagramy to, co fanów interesuje i chcieliby to zapewne usłyszeć na żywo - mówił niedawno w wywiadzie na falach Radia Gdańsk Leszek Biolik. - Stwierdziliśmy też, że zostajemy przy nazwie projektu: Nowe Sytuacje.
 
Ujawniono już, że projekt  będzie można usłyszeć m.in. podczas czerwcowego Life Festival Oświęcim. Przy mikrofonie - podobnie jak w ubiegłym roku - stanie trójka wokalistów. Tym razem będzie to Tymon Tymański, Piotr Rogucki i Jacek Bończyk. Jak będzie przy okazji pozostałych koncertów? - Jeszcze wszystko dopinamy, więc trzeba poczekać. Nowe Sytuacje będą elastyczne i na każdym koncercie pojawią się pewne zmiany - opowiadał Biolik.
 
Fani Republiki będą mieli w najbliższym czasie więcej powodów do radości. Już 10 kwietnia swoją premierę będzie miał album „Grzegorz Ciechowski - spotkanie z legendą”. To zapis ubiegłorocznego koncertu w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, podczas którego grono znakomitych wokalistów i wokalistek (m.in. Piotr Cugowski, Igor Herbut, Kasia Nosowska, Mela Koteluk, Kayah) zaśpiewało piosenki lidera Republiki z towarzyszeniem orkiestry pod dyrekcją Adama Sztaby. Popularny dyrygent na potrzeby tego wydarzenia zaaranżował na nowo każdy z utworów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...