czwartek, 4 lipca 2013

Nowe płyty z Torunia

Do końca roku dyskografie kilku toruńskich zespołów powinny wzbogacić się o nowe wydawnictwa. Niespodzianki zapowiadają muzycy takich grup jak Sofa oraz Manchester. 

Jako pierwsza za około trzy tygodnie ukaże się druga studyjna płyta Rejestracji. Album "Szkoda słów" będzie zawierał niemal wyłącznie premierowe kompozycje legendy toruńskiego punk-rocka. Co ciekawe wśród gości, których usłyszymy na płycie, znalazł się Robert "Lica" Friedrich, gitarzysta Luxtorpedy, a wcześniej Acid Drinkers. - Normalnie nie chciałbym tego grać, ale będę, bo jeśli to się sprzeda, to chcę na tym zarobić. Po prostu. Wiem, że tylko takie granie sprzedaje się w mediach - opowiadał nieco prowokacyjnie o nowych utworach Rejestracji jej wokalista, Grzegorz "Gelo" Sakerski. 

Rejestracja (Fot. T.Bielicki)
Z kolei bezpośrednio po wakacjach ukaże się debiutancki album Absurdu oraz "Popołudnie", druga płyta - balansującej na granicy folku, piosenki aktorskiej i rocka - grupy Disparates. Na wydanie czeka również wydawnictwo "Tribute to Moskwa" z udziałem kilku toruńskich grup, a także akustyczno-elektryczny koncertowy album MGM. Część nowych płyt jest dopiero na etapie nagrań. W toruńskim studiu trwają m.in. intensywne prace nad trzecim wydawnictwem grupy Half Light, która jako jedyna na lokalnym rynku penetruje elektroniczne przestrzenie. Na dniach do studia wchodzi Kobranocka, aby zarejestrować nową piosenkę, która ma pilotować kolejną płytę.
Na solowymi projektami pracują muzycy Sofy i Manchesteru. Przedsmak tego co będzie można znaleźć na albumie Tomasza Organka, gitarzysty pierwszego z tych zespołów, mogliśmy poznać niedawno podczas koncertu. - Ogólnie mamy dużo pomysłów i energii. Myślę, że najbliżej solowego wydawnictwa jest nasza wokalistka, Kasia Kurzawska. Na jesień chce wydać swoją solową płytę - mówił niedawno Organek w jednym z wywiadów. Kurzawska poza Sofą znana jest m.in. ze współpracy ze Smolikiem. Czym zaskoczy nas solo?

Manchester (T.Bielicki)
Śpiewającymi kobietami zainteresował się Sławomir Załeński, gitarzysta i nadworny kompozytor Manchesteru. Od kilku miesięcy realizuje swój autorski projekt, do którego zaprosił wybrane toruńskie wokalistki. - Lubię bawić się różnymi stylami. Tak samo będzie na płycie. Każda z dziewczyn kojarzy mi się z określonym rodzajem muzyki, a więc dla każdej chciałbym napisać odpowiednią piosenkę – mówi gitarzysta. Równolegle trwają prace nad solowym albumem Macieja Tachera, wokalisty Manchesteru. - Mam piosenki frywolne w stylu The Wings, a także dekadenckie w stylu The Doors - opowiadała niedawno na łamach "Nowości".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...