poniedziałek, 29 lipca 2013

Singiel "Tribute to Moskwa"

Wydanie tej płyty będzie zapewne wydarzeniem, a jej premiera zbliża się już wielkimi krokami. Nakładem HRPP Records ukaże się wkrótce dwupłytowy album „Tribute to Moskwa”.

Okładka singla "Tribute to Moskwa"
Na płycie zespoły kojarzone do tej pory z zupełnie z innymi muzycznymi przestrzeniami niż punk-rock składają wspólny hołd legendzie tego gatunku z okazji 30-lecia jej istnienia. Co ciekawe obok takich wykonawców jak Maleo Reggae Rockers czy Vavamuffin, na podwójnej płycie usłyszymy siedem toruńskich zespołów. Wśród nich m.in. Rejestrację, MGM, Absurd i Ergo.
Całość pilotuje wydany na winylu i na CD singiel, na którym możemy zapoznać się z czterema utworami pokazującymi diametralnie różne spojrzenia na twórczość Moskwy. Ze stricte punkową wersją „Za kratami” toruńskiej formacji Redaial, grindcore’owym „Nigdy” Diffenbachii, ociekającym raggą „Pokoleniem małp” Vavamuffin, a także - do tej pory największą atrakcja z ujawnionego materiału - „Samobójstwami” grupy Mosaic. W akustyczno-ludowej wersji.
„Klip do tego utworu nakręciliśmy w krypcie kościoła pokamedulskiego. Na zewnątrz trzaskał mróz, a w krypcie - ta sama od stuleci wilgoć i wieczność. Kilka kroków od miejsca, w którym grał Mosaic leżą pochowani mnisi” - można wyczytać we wkładce, która towarzyszy singlowi. Grupie udała się rzecz niebywała. Przeniosła bowiem kompozycję Moskwy w zupełnie inny wymiar. Wywróciła ją do góry nogami i zagrała po swojemu w stylu muzyki dawnej. Wyszło piekielnie dobrze.
Singiel premierę miał na festiwalu w Jarocinie, gdzie Moskwa świętowała swoje 30-lecie. Z tej okazji lider zespołu - Paweł „Guma” Gumola zaprosił na scenę toruńskich muzyków Łukasza Fijałkowskiego (Ergo) oraz Mateusza Czyżniewskiego (Absurd). Obaj zagrają z Moskwą również z 3 sierpnia na scenie Przystanku Woodstock. Premiera całej płyty „Tribute to Moskwa” w październiku tego roku.

Tribute to Moskwa, HRPP Records 2013. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...