piątek, 3 czerwca 2016

Męskie Granie 2016 - Toruń na fali

W ramach tegorocznej odsłony wielkiego ogólnopolskiego muzycznego wydarzenia "Męskie Granie 2016" usłyszymy muzyków związanych z Toruniem. Wśród nich Tomasz Organek oraz Steve Nash.

„Męskie Granie” to zainicjowany w 2010 roku projekt, któremu patronuje jedna z popularnych marek piwa. Jego  artystycznym celem jest prezentacja czołowych polskich wykonawców oraz zachęcenie ich do wspólnych muzycznych eksperymentów na scenie. Podobnie jak w latach ubiegłych „Męskie Grania” zagości podczas wakacji z koncertami w kilku wybranych miastach. Choć nie pojawi się w Toruniu, to jednak torunianie będą mieli powody do dumy i radości.  

W miniony weekend ogłoszono wykonawców, którzy w tym roku wejdą w skład tzw. Orkiestry Męskiego Grania. To supergrupa złożona z popularnych artystów, która poza tym, że zawsze występuje razem w wielkim finale każdego koncertu, to jeszcze nagrywa wspólnie singiel, który co roku promuje całą muzyczną trasę. W tym roku w jej gronie znalazł się ponownie Tomasz  Organek, zdobywca Platynowej Płyty za album„Głupi” oraz Steve Nash, wielokrotny mistrz świata  DJ-ów i  pomysłodawca projektu Steve Nash & Turntable Orchestra. Obaj są muzycznym objawieniami ostatnich kilku lat. 

To nie koniec niespodzianek. W Orkiestrze Męskiego Grania zagrają także inni toruńscy muzycy: Adam Staszewski na basie i Robert Markiewicz na perkusji (sekcja rytmiczna Organka), a także Sławomir „Kosa” Kosiński na gitarze, który na co dzień gra z Urszulą. To razem z nimi wszystkimi zaśpiewa Dawid Podsiadło oraz O.S.T.R. Co im z tego grania wyjdzie będzie można usłyszeć już 14 czerwca, kiedy to zadebiutuje tegorocznych singiel pt. „Wataha”. Poza orkiestrą na  scenie będzie można usłyszeć także m.in. Raz Dwa Trzy z gościnnym udziałem Brodki, Leszka Możdżera oraz kolejnego toruńskiego muzyka - Mariusza Lubomskiego.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...