niedziela, 5 czerwca 2016

8 lat HRPP Records

Do tej pory w katalogu toruńskiej wytwórni HRPP Records jest już 36 tytułów. W tym roku dołączą kolejne. 

Na pierwszy ogień idzie toruńska formacja Half Light ze swoim najnowszym albumem „Elektrowstrząsy”. Zespół kilka lat temu postanowił poszukać dla siebie miejsca na elektronicznej scenie, ale w wersji pop. Dwie pierwsze autorskie płyty dostrzeżono nie tylko w Polsce, ale również na portalach muzycznych na Węgrzech, we Włoszech, i w Stanach Zjednoczonych. Z czasem zespół zrezygnował z pierwotnego zamysłu, aby śpiewać tylko po angielsku, co zaowocowało wydaniem dwa lata temu albumu „Półmrok”. Warto wspomnieć, że to właśnie Half Light nagrał „Nowe orientacje”, elektroniczną wersję klasycznego albumu Republiki. 

Mark Olbrich z albumem „Live at Pamela Blues”, który został uznany Bluesową Płytą Roku 2014. Fot. Wojtek Zilmann.

Kolejną płytą będzie „Bida z nędzą”, która ma podsumować dotychczasowe dokonania rockowej grupy Revolucja. Założycielem zespołu jest Jacek Dewódzki, który w latach 1994-2001 śpiewał w Dżemie. Do tej pory jego zespół na swoim koncie ma trzy albumy. Na najnowszym, który ukaże się w lipcu, znajdą się cztery premierowe kompozycje oraz sześć zremasterowanych przebojów grupy z dwóch ostatnich albumów studyjnych.

„From The Book Of Shadows” - kolejny album sygnowany logo HRPP Records – to projekt zrealizowany na pamiątkę 20. rocznicy wydania „Book Of Shadows” Zakka Wylde`a. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest gitarzysta Bartosz „Bratek” Wójcik. Do wspólnych nagrań zaprosił m.in. Gienka Loskę, Jacka Krzaklewskiego z Perfectu, Marka Radulego i Mietka Jureckiego (obaj grali jeszcze kilka lat temu w Budce Suflera) oraz Gabriela Fleszara. 

To nie koniec wydawniczych planów toruńskiej wytwórni. W katalogu HRPP Records ponownie zagości Mark Olbrich Blues Eternity. Poprzedni koncertowy album zespołu pt. „Live at Pamela Blues” zdobył uznanie internautów i zyskał laury Bluesowej Płyty Roku 2014. Mark Olbrich ponownie zaprosił na scenę pubu toruńskich i londyńskich muzyków, m.in. Jimmy'ego Thomasa, Eddiego Angela, Igora Nowickiego, Asię Czajkowską-Zoń i Lauriego Garmana. „Toruń Rocks The Blues (HRPP Live Sessions Vol 1)” już wkrótce w sklepach. 

Miłośników lokalnego rocka ucieszy z pewnością informacja, że możemy spodziewać się również składanki koncertowej, prezentującej potencjał toruńskich zespołów. Na „Toruń Ro(c)kuje, Live” wśród wykonawców nie zabraknie Manchesteru, MGM, Dopaminy, Saturday Night Special, Absurdu oraz Zagadki. Autorem kompilacji będzie Mariusz Składanowski. Więcej informacji niebawem. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...