niedziela, 12 lutego 2012

Toruńskie płyty 2012

Atrakcyjny Kazimierz artystycznie nie próżnuje. Jego najnowszy album pod roboczym tytułem „Sex na raz” jest już gotowy. Jacek Bryndal sam zarejestrował większość partii gitar, basu i klawiszy, sporadycznie korzystając z pomocy innych muzyków. - Sporo będzie na tym albumie sampli i muzyki robionej przy pomocy komputera – wspominał. - Tekstowo też jest inaczej. Nie byłbym sobą, gdyby nie było trochę śmiesznie, ale jednocześnie i nostalgicznie.
Hotele Kosmos
Gotowym materiałem może pochwalić się również toruński zespół Burn. Album grupy, która postanowiła zawalczyło o sukces w telewizyjnym programie „Must Be The Music”, będzie nosił tytuł „Wszystko jest o nas”. Kto jeszcze nie słyszał tych piosenek będzie mógł to zrobić 30 marca, kiedy to Burn wystąpi na scenie auli UMK w Toruniu wspólnie z Zakopower. Data premiery płyty – tak jak w przypadku Atrakcyjnego Kazimierza – nie jest jeszcze znana. 
Sofa
Podobnie sytuacja wygląda z trzecim albumem Czaqu, który promuje już w sieci klip do „Generacji lalek” oraz kolejną płytą Butelki „Diabeł z powyłamywanymi rogami”. - W pewnym sensie będzie to koncept album. Materiał oddaje sytuację starszych osób mieszkających na osiedlach z czasów komuny, którym wydaje się, że administracja osiedla ich okrada – mówi wokalista Grzegorz Kopcewicz. - Traktuję ten materiał z przymrużeniem oka. Może nawet bardziej niż przy okazji poprzedniej płyty.
Open Blues
Co jeszcze nasz czeka w 2012 roku? Trzy toruńskie premiery zaplanowano jeszcze w tym miesiącu. 28 lutego ukaże się nowy album grupy Open Blues zatytułowany „Pięć złotych”. I oby muzyka okazała się lepsza niż okładka. Tego samego dnia światło dzienne ujrzy „Hardkor i disko”, trzeci krążek Sofy. Co ciekawe więcej tekstów niż dotychczas będzie zaśpiewanych po polsku. Na albumie członkowie Sofy sięgnęli po sporo elektroniki. 
- To będzie nasza najbardziej spójna płyta, bardzo kolorowa muzycznie – zapowiada Bartosz Staszkiewicz, który w Sofie gra na klawiszach. Co jeszcze? Dwa tygodnie wcześniej do rąk fanów Hotelu Kosmos trafi kolejny krążek tej grupy zatytułowany „Weird Polonia”. A pod koniec roku możemy spodziewać się również nowej płyty Disparates. Podobno najnowszy materiał odbiega zupełnie od tego co prezentowali na debiutanckich „Fafaberiach”. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...