poniedziałek, 20 grudnia 2010

Rejestracja "Live HRPP"

Rejestracja "Live HRPP"
Legenda polskiej sceny punkrockowej wydała swój koncertowy album. Efekt? Całości słucha się lepiej niż studyjnego albumu sprzed półtora roku. 

Wsłuchując się w nagrania aż trudno uwierzyć, że materiał powstał w niewielkim toruńskim pubie „Pamela”. Koncert zarejestrowano w październiku ubiegłego roku. Rejestracja zagrała wówczas wspólnie z grupą Bikini. Materiał stanowi w zasadzie wartość archiwalną, ponieważ grupa przeszła od tego czasu personalne roszady i zmienił się jej skład. Nie ma to jednak żadnego wpływu na wartość samych nagrań. 
Śpiew „Gelo” nic się nie zmienił, ale za to reszta muzyki… O sile zespołu nie świadczą studyjne nagrania, ale materiał nagrany na żywo. Ten pokazują, że Rejestracja to wciąż zadziorna maszyna nie do zdarcia. Na płycie same ich punkowe przeboje. Od „Kontroli” przez ‘”Zaśpiewajmy poległym żołnierzom” po osławionego „Wariata”, którego tekst pojawił się w latach 80. na wielu murach w całej Polsce. 
Gościnie na płycie zaśpiewał Zbigniew Cołbecki z Bikini („Za trzy lata koniec świata”, „Plastikowe oczy”), a momentami ochoczo wspiera Rejestrację również zgromadzona w pubie publiczność. Przyjaciele, znajomi, a przede wszystkim fani, którzy zdecydowali się przybyć na ten koncert. Gdyby nie oni, to z pewnością zespół nie dorobiłby się tak dobrej płyty w swojej dyskografii. 
Warto zaznaczyć, że koncertowy album toruńskiej Rejestracji zatytułowany „Live HRPP” to kolejna odsłona działalności Hard Rock Pubu „Pamela”. Zaczęło się od organizacji koncertów, później przyszedł czas na wydawanie analogowych singli, a oto dostajemy pierwszą z serii nagranych w toruńskim pubie płyt koncertowych. Już wkrótce nakładem wydawnictwa HRPP Records ukaże się zarejestrowany na żywo album grupy Moskwa. 

Na żywo więcej ognia, Nowości z 20 grudnia 2010 roku. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...